Čelem vzad číslo 11 - úvod

Ještě jednou děkujeme za všechna vaše přání, gratulace a pozdravy, kterých se nám v souvislosti s vydáním minulého - jubilejního - 10. čísla dostalo opravdu měrou vrchovatou. Děkujeme za všechna osobní, písemná a také internetové povzbuzení! Snad vás nezklameme ani tentokrát.

Čelem vzad jsme také prezentovali, soudě podle ohlasů úspěšně, v listopadu 2002 v pořadu České televize Volejte učiteli. Vystoupení hlavního redaktora a dvou autorek (K. Jalůvková, A. Mináriková) mj. způsobilo strmý nárůst návštěvnické křivky našich internetových stránek.

Návštěvnost internetové verze Čelem vzad si udržuje stabilní úroveň - jen pro zajímavost připomínáme, že tři dlouhodobě nejnavštěvovanější příspěvky jsou článek Jakuba Machačky o Kateřině Veliké (ten suverénně vede), rozhovor s prof. M. Hrochem od téhož autora a článek o Janu Nepomuckém od Evy Kubátové - vše z čísla 9. Těsně následují Renesanční umělci, rozhovor s prof. J. Pánkem, článek o mumifikaci atd. Své první desítky čtenářů získalo již i aktuální číslo 11, které vyšlo s drobným předstihem před tištěnou verzí.

Tradičně chceme připomenout, že kdy (a zda vůbec) si budete moci prohlédnout tištěnou či internetovou podobu dalšího čísla záleží jenom a jenom na vás - na našich čtenářích a přispěvatelích. Náš studentský občasník je otevřen komukoliv z jakéhokoli typu školy a nebráníme se spolupráci ani se zkušenějšími autory.

Opakujeme také naši nabídku z čísla 10: můžete si kdykoliv napsat o dotisk některého z posledních šesti čísel!

Článek o atentátu na Heydricha můžete chápat i jako tip na skvělou výstavu, věnovanou stejnému tématu, kterou pořádá Historický ústav armády ČR v Armádním muzeu na Vítkově - potrvá ještě přes celé léto 2003.

Obálkou čísla 11 se vracíme k "idylickému" lázeňskému životu 19. století - článek o českých lázních doplňujeme dobovými rytinami západočeských lázní (Kyselka a Karlovy Vary).

Obsah tohoto čísla